Esinemised

Igal aastal korraldab Ida Tantsukool rahvusvahelise tantsukoolide kontserdi, mis on tuntud originaalse kava ja pidevalt laieneva osavõtugeograafia poolest.

Uute tantsude ja etenduste lavastamine toimub igal õppeaastal 3-nädalases lavapraktika suvekoolis Urvastes.

Lavapraktika - koolitusprogrammi väga tähtsa osa - tagame kõigile kooli õpilastele, vastavalt igaühe eeldustele ja edasijõudmisele. Praeguseks on koolil kujunenud ulatuslik esinemise repertuaar. Etteastete hulka kuuluvad originaallavastused, variatsioonid klassikalistest ballettidest, originaal-lühinumbrid ja lihtsamad tantsunumbrid noorematele, isegi mudilastele.

Viimane rahvusvaheline balletikoolide kontsert toimus 22. veebruaril 2014. aastal Vanemuise kontserdimajas. Kontsert tähistas Ida Tantsukooli 20. sünnipäeva ning kandis nime "Kauni kunsti hoidja".

Lähituleviku keskne sündmus on mitme kooli ja teatri koostööna valmiv rahvusvaheline kontsert „Ballett, mu unistus“ 28. veebruaril 2015.a. Vanemuise Kontserdimajas. Kolmeosaline kontsert sisaldab kaks ulatuslikku balletikatkendit - C. Pugni „Esmeralda“ ja L. Minkuse „Paquita“ ning klassikalise, kaasaegse, karakter- ja paaristantsu numbrid erinevatest balletikoolidest.

Soovime projekti kaudu veelgi läheneda balletikunsti professionaalsele teostusele.

Kontserdi eestvedaja on Ida Tantsukool, projektijuhiks - kooli juhataja Tiit Lilleorg. Kontserdi kunstiline juht on kooli juhtiv õpetaja Alla Lilleorg.

Kutsutud on:

Tallinna Balletikool (http://www.balletikool.edu.ee/),

Rīgas Horeogrāfijas Vidusskola (http://www.rhv.lv/),

Kunsthøgskolen i Oslo Balletthøgskolen Norrast (http://www.khio.no),

Russian Ballett College Itaaliast (http://www.russianballetcollege.it),

Hochschule für Musik und Theater München Saksamaalt (www.musikhochschule-muenchen.de/).

Koostöös Riia balletikooliga valmib Grand pas „Paquita“, mida lavastavad Marian Butkevičs (Läti) ja Juri Petrov (Eesti). Vanemuise balletiga ühistöös Grand Pas „Esmeralda“ osaleb vanema astme neidude meespartnerina Matthieu Quincy, lavastajad Alla Lilleorg ja Juri Petrov. Koostöösse Ida Tantsukooliga on lavastajatena kaasatud veel Triinu Upkin ja Sergei Upkin RO Estonia Eesti Rahvusballetist.

Tasemenäiteid kooli tulemustest rahvusvahelises konkurentsis 2012-2014:

• „Modes un talantu mozaika” Daugavpils (Läti), Grand Prix 2012;

• „Citta di Spoleto“ (Itaalia) 2012 - 2 õpilast finaalis; 2013 - 3 õpilast finaalis,

neist 1. koht ja 3. koht; 2014 – 3 õpilast solistina professionaalse tantsu kategooria finaalis, neist üks 2. koht, üks 3. koht, üks žürii eripreemia õpinguteks Müncheni Balletiakadeemias;

Põhjamaade ja Balti riikide konkursil NBBC Falunis (Rootsi) 2013 – 2 osalenud õpilast, mõlemad finaalis;

Tallinna Balletikonkursil 2014 - professionaalse tantsu kategoorias vanuseklassi 2. koht ja 3. koht.

Random picture