Random picture

Koolitus

Ida Tantsukool on huvikool, mis annab lastele professionaalset õpetust tantsukunsti erialal vastavalt Eesti Hariduse Infosüsteemis registreeritud õppekavale number 84510. Koolitus tugineb balletikunsti akadeemilisele õppekavale, maailmas enim tunnustatud nn Vaganova meetodile. Õppekava sisaldab lisaks klassikalisele tantsule ka ajaloolist tantsu, karaktertantsu ja moderntantsu, lavalist suhtlust (ehk näitlejameisterlikkuse põhialuseid), akrobaatikat ja lavapraktikat. Õppetöö maht on 117 – 600 akadeemilist tundi aastas. Õppetöö toimub koolile renditud ruumides Tartu Katoliku Kooli saalis, Tartu Laululava II korruse balletiklassis ja Vanemuise suure maja balletisaalis. Enamasti toimub õppetöö ka koolivaheaegadel. Puhkekuu on juuli.

Ida Tantsukool annab võimaluse pühendunud tantsuhuvilisele lapsele osa saada tantsukunsti õppe- ja esinemiselamusest. Koolituse lõppeesmärgiks on eelkutseõppeline ettevalmistus. Seetõttu on meie parimad lõpetajad jõudnud professionaalsele lavale tegevtantsijaks kahes Eesti tantsuteatris – Vanemuise balletis ja Eesti Rahvusballetis.

Pakume kvaliteetõpetust ja siirast hoolt lapse tantsijaks kujunemisel ja kujundamisel. Õpilase ja kodu poolt ootame pühendumust, tõsist suhtumist ja koostööd.

Igal aastal korraldame rahvusvahelise balletikoolide kontserdi. Tantsude lavastamine uue kontserdi kavasse toimub igal õppeaastal 3-nädalases lavapraktika suvekoolis augustis. Lavapraktika ehk avaliku esinemise võimaluse kontserdil anname õpilasele vastavalt tema oskuste omandamise tasemele.

Random picture