Balletikoolide gala "Arabesque" toimub 28.02.2018 Vanemuise teatri väikeses majas algusega kell 18.00

Eesti kultuuriloos on oma väike ja tähtis roll olnud alati ka klassikalisel tantsul. Ida Tantsukool on aastaid korraldanud rahvusvahelisi balletikoolide kontserte säilitamaks head rahvusvahelist mainet ning koostööd sõsarkoolidega eri riikides. Sel korral lisame sündmusele isikupära viitega Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. 28. veebruaril 2018 kell 18.00 Vanemuise väikeses majas toimuval galal tuleb ettekandele Svetlana Undi lavastatud "Eesti tants" folkansambel Meero loodud muusikale. Sündmus
on kantud Eesti Vabariik 100 üleriigilisse ühiskalendrisse https://www.ev100.ee/et/programm. Gala koosneb erinevate balletikoolide esinejate klassikalise, modern-, karakter- ja paaristantsu numbritest.

Korraldajana kooskõlastame kava teiste koolidega nii, et esitusele tulev saaks võimalikult huvitav, professionaalne ja mitmekülgne. Ida Tantsukool osaleb galal variatsioonidega klassikalistest ballettidest: A. Adami Giselle, A. Glazunovi Raimonda, P. Tšaikovski Pähklipureja, S. Prokofjevi Romeo ja Julia ning C. Pugny Küürselg-sälg. Lisaks tulevad ettekandele mitmed Chopini, Tšaikovski ja Schuberti muusikale loodud originaaltantsud lastele ning Svetlana Undi lavastatud "Eesti tants". Külalispedagoog Marina Volkova Tallinna Balletikoolist loob uue tantsu J.-B. Lully muusikale.

Lisaks Ida Tantsukooli õpilastele osalevad:

Esialgne kokkulepe on ka külaliskooliga Prahast (Tšehhi).

Kontserdi eestvedaja on Ida Tantsukool, projektijuhiks - kooli juhataja Tiit Lilleorg. Kontserdi kunstiline juht on kooli juhtiv õpetaja Alla Lilleorg.

09. 01. 2018

Random picture